Proslov prezidenta CZRLA Pavla Kubašty

Proslov prezidenta CZRLA Pavla Kubašty

 

Zdroj: http://rugbyleague.cz

Vážená rado, vedení klubů, hráči a ostatní příznivci Rugby League,

Velice Vám děkuji za své zvolení do funkce prezidenta české Rugby League asociace a tím i za projevenou důvěru. Je mi velikou ctí být v čele a zastupovat takovou asociaci, jakou je ta naše.

Díky skvělým schopnostem a velkého obětování času nejen minulých vedení naší asociace, ale i příkladným přístupem většiny hráčů a funkcionářů klubů se naše asociace dostala až tam, kde v současné době je – a to je stabilní soutěž, která se postupně rozšiřuje.

Na uplynulé sezóně 2013 bylo vidět, že máme stále se rozvíjející soutěž s kvalitními hráči, stabilním zázemím a pracovitém managementu klubů. Byl znát nárůst fyzické kondice jednotlivých hráčů a klubů obecně, byla zlepšena organizace zápasů, došlo ,byť k mírnému, rozšíření zástupců z řad rozhodčích ( s ohledem  na počet účastníků školení rozhodčích, které proběhlo na začátku sezony 2013 ) a takto bych mohl bych mohl pokračovat dále. Toto musíme i nadále podporovat, rozvíjet a snažit se o stále lepší a lepší výsledky, jak na domácí, tak zahraniční scéně.

Na druhou stranu si musíme sebekriticky přiznat, že ještě máme rezervy, a dá se říci, že ve všech směrech. I přes to bych hodnotil uplynulou sezonu, sezonu 2013, jako jednu z nejlepších a nejstabilnějších z historie CZRLA, a to jak po stránce herní, tak po stránce organizační.

Je mi naprosto jasné, že naše iniciativa vyvinutá na rozvoj Rugby League jde na úkor našeho volného času, často též na úkor rodiny a našich nejbližších, a to ve většině případů bez nároku na jakékoliv finanční hodnocení, ale i toto je v naší moci změnit a bude záležet jen na nás, jak se nám bude dařit Rugby League v České republice rozvíjet a prezentovat.

Naším společným cílem musí být všechny nedostatky nalézt, upozornit na ně a následně je s co největší efektivitou řešit. Jen to nám zajistí rostoucí úroveň a tím i nárůst fanoušků, diváků a medializace Rugby League spojenou s aktivním sponzoringem.

Týmy vedení CZRLA i klubů samotných byly od počátku vzniku aktivní a úspěšné, položili základní kámen a vybudovali základy, na kterých se začalo stavět. Z úcty k zakladatelům a funkcionářům, hráčům i fanouškům musíme toto pomyslné žezlo převzít a pokračovat v jejich započaté práci s odhodláním a tvrdostí, která je Rugby League natolik vlastní. Stejně jako tomu bylo doposud, i mi máme skvělý tým lidí, kteří chtějí, a toho musíme využít k dosažení dalších cílů naší asociace.

Velice Vám děkuji za Váš čas a těším na skvělou a produktivní spolupráci.

Pavel Kubašta – prezident CZRLA

Komentáře nejsou povoleny.