Vrchlabí hostí zápas české reprezentace

Vrchlabí hostí zápas české reprezentace

Zdroj: vrchlabi.rugbyleague.cz

CZRLA poctila rugby league klub Vrchlabí Mad Squirrels možností hostovat zápas Euro Bowl 2012, ve kterém bude Česká republika obhajovat titul proti sousedovi ze střední Evropy, Maďarsku. Tento zápas se odehraju 14.7. 2012. Utkání Euro Bowl bude vrcholem festivalu, který bude hostován Vrchlabím a celkem budou odehrány 3 zápasy v průběhu odpoledne na nově postaveném rugby league hřišti ve Vrchlabí.

Vedení CZRLA rozhodlo že na základě vyjímečné odvedené práce vrchlabského klubu, který značně posílil pozici rugby league v regionu, se bude letos konat Euro Bowl právě na základně klubu Mad Squirrels. Na této, pro letošní rok, půdě bude český národní tým obhajovat svůj titul s roku 2011, kdy přesvědčivě porazili Maďarsko 38-16 v Kecskemetu.

Vrchlabí je první CZRLA klub, který má vlastní rugby league hřiště a vedení v tom vidělo příležitost přinést mezinárodní zápas do tohoto města. V utkání Euro Bowl 2012 proti sobě nastoupí dva nejsilnější rugby league národy střední Evropy a očekává se, že to bude skvělý zápas. Národní tým z Maďarska je přesvědčen, že porazí Českou republiku na domácí půdě a odveze si pohár Euro Bowl zpátky domů.

Pro trenéra českého národního týmu Andrewa Mulhalla nicméně bude znamenat to, že se občané převážně vrchlabského regionu a resp. celé České republiky stanou svědky toho, jak domácí rugby league vzkvétá. “České republika bude mít letos hodně silnou sestavu a jsem si jistý, že týmy budou hrát druh rychlého a fyzického rugby, které je typické pro tento báječný a záživný sport, jakým je právě 13tkové rugby a že si i letos český národní tým vybojuje Euro Bowl po tom, jak skvěle hrál v roce 2011. Výhra v tomto zápase bude také prvním krokem k posunu do vyšší soutěže European Shield v roce 2013. Tato soutěž umožní mladému českému národním týmu získat cenné zkušenosti, které jim pomohou se umístit na světovém poháru Rugby League World Cup v roce 2017.”

Danny Kazandjian, generální manažer RLEF, byl velmi nadšený z rozvoje rugby league v České republice a především nad pokrokem, který byl uskutečněn ve vrchlabském regionu. “Vývoj v České republice ukazuje směrem k velmi slibné budoucnosti pro rugby league v této důležité zemi střední Evropy. Neustálý růst, převážně díky rostoucím číslům účastníků a silnějším lokálním administracím, je jeden z hlavních cílů RLEF a CZRLA je exemplářem této strategie. Vznik klubů, které mohou být i pilíři lokálnách komunit se zdá býti úspěšné. Tyto klubu nejen poskytují Čechům možnost si zahrát rugby league v bezpečném a dobře organizovaném prostředí, ale také umožňují CZRLA se spojit s úřady. Výborným důsledkem tohoto plánu jsou investice Městského úřadu Vrchlabí, který poskytl klubu půdu pro hřiště v tomto prosperujícím městě. Tato iniciativa je něco, na co by každý člen klubu a české rugby league měl být velmi pyšný a já bych se tak rád přidal k poděkování od RLEF pro místní radu za jejich podporu této vize. Celé česká rugby league komunita bude mít možnost tento pokrok oslavit na poháru Euro Bowl a s ním spojeným festivalem. Těším se na tento den, kterého se osobně zůčastním a zcela určitě to bude úchvatnou podívanou.”


Komentáře nejsou povoleny.