Rozšíření domácí scény pro sezónu 2012

Rozšíření domácí scény pro sezónu 2012

Zdroj: rugbyleague.cz

Seniorské týmy rugby league budou rozděleny do dvou divizí pro rok 2012. Na valné hromadě byly oficiálně přijmuty 4 nové kluby – Hradec Králové, Ústí nad Labem, Mikulov a Havlíčkův Brod a tyto kluby se také oficiálně staly členy české sportovní asociace, zatímco pražští Vikings  obdrželi statut plného členství.

CZRLA pro rok 2012 začne v březnu a bude se skládat ze dvou divizí. V první divizi budou 4 kluby – Pardubice Jets, Lokomotiva Beroun, Vrchlabí Mad Squirrels a Prague Vikings – které se zúčastnili poháru v roce 2011, zatímco druhá divize se bude skládat z pěti klubů – Chrudim, Hradec Králové, Ustí nad Labem, Mikulov a Havlíčkův Brod.

Mezi dalšími zmínění hodnými rozhodnutími, které se projednali na valné hromadě, bylo zvolení Petra Šediny, kapitána národního týmu 2012 a zakladatele klubu rugby league v Mikulově, na pozici sekretáře CZRLA namísto Paula Hoopera, který bude navazovat na svou tříletou práci, tj. zaměření na výuku juniorů a ligového rozhodčího.

Domácí sezóna CZRLA začne s výkopem na rugby league 9s turnaji, kterého se zúčastní všech devět klubů obou divizí v březnu. Následovat bude druhý CZRLA mezinárodní 9s turnaj v Pardubicích o velikonočním víkendu, předtím než začne  „třináctkový“  šampionát a první výkop druhé divize v dubnu.

Rok 2012 bude také ve znamení obhajoby Euro Bowl poháru proti Maďarsku a Černé Hoře, zatímco český národní tým U20 se zúčastní turnaje v Srbsku a také se bude muset poprat s týmem U20 z Anglie.

Komentáře nejsou povoleny.