První zápas pro Havlíčkův Brod a Mikulov

První zápas pro Havlíčkův Brod a Mikulov

Zdroj: rugbyleague.cz 

První CZRLA zápas pro rok 2012 se odehrál 24.3.2012, kdy Orli z Havlíčkova Brodu hostili tým Mikulov Roosters v předsezónním přátelském utkání. Oba kluby hrály svá první utkání rugby league. V utkání hráli pouze 4 hráči s dřívější zkušeností s jakoukoliv verzí rugby. Více jak 300 diváků podpořilo domácí Orly ve výhře 24:12.

Vít Vondráček vedl útok s odhodlaným během a dvěma tryi pro Havlíčkův Brod, který odehrál utkání v sadě dresů London Harlequins, sponzorskému daru od toho Super League klubu. Pro Mikulov, který byl obdarován sadou dresů od Syndney Roosters byl vyjímečným hráčem Lukáš Cigan, který se výrazně podílel jak na útoku tak obraně.

Zakladatel a trenér klubu z Mikulova, a součastný kapitán českého národního týmu, Petr Šedina, který nehrál v tomto přátelském utkání, byl „filozofický“ ohledně výkonů a výsledku obou týmů. „ Vzhledem k tomu že jsme trénovali spolu jen od února a měli jsme zatím pouze dvě kontaktní cvičení, byl náš výkon dneska dobrý“ řekl Petr Šedina. „Nicméně jsem už klukům řekl že se musíme dostat více do formy jestli se máme zlepšit tak jak předpokládám a věřím že na to potenciál určitě máme. Nicméně Böhm, který měl k dispozici daleko více hráčů, kteří se mohli střídat pravidelněji a což se ukázalo jako rozhodující faktor na výsledku hry, byl energický : „ Dnes jsme odehráli skvělý zápas a gratuluji hráčům obou týmu! Doufám že se všem zůčastněným, jak na hříšti tak ve hledišti, dnešní zápas líbil a že se u nás bude dál rugby league vyvíjet.

Domácí CZRLA sezóna oficálně začne s předsezónním 9s turnajem, který zahrne všech devět týmů z první i druhé divize. Tyto kluby se společně utkají ve Slatiněnech od 11:00 v sobotu 31.3. 2012.

Komentáře nejsou povoleny.