Pardubice se usadily na druhém místě Divize 1

zápas Vrchlabí Mad Squirrels x Pardubice Jets

Zdroj: rugbyleague.cz

Pardubice Jets si zajistili druhé místo za Lokomotivou Beroun v 1. divizi CZRLA šampionátu pro rok 2012 se solidní výhrou 20:10 nad týmem Mad Squirrels z Vrchlabí. Zápas byl velice důležitý, co se týče rozvoje české rugby league, protože to byl první hraný zápas na novém rugby league hřišti ve Vrchlabí. Další novinkou byla účast kapitána českého národního týmu Petra Šediny, který nyní poprvé, a velmi přesvědčivě, ztvárnil roli rozhodčího první divize.

Jets se vrhli do hry s určitými ztrátami v silách a počtu hráčů. Hodně jejich hráčů bylo zraněno, nebo nemohlo kvůli studiím. Naproti tomu Mad Squirrels, kteří byli hnáni možností si zahrát před domácím publikem, které se stalo svědky toho, jak se Vrchlabí stalo prvním klubem CZRLA a s velkou pravděpodobností i prvním klubem střední Evropy, který má vlastní rugby league hřiště nesdílené s jakýmkoliv dalším sportem.

Pardubice začaly hru sebejistým výkonem, a to možná i díky faktu že měly pouze jednoho hráče na střídání pro špatné situace. Jets si potřebovali zajistit brzké vedení, což se jim povedlo, když útoková spojka  Victor Leeuw vykopl míč nad obrannou linií v sedmé minutě a následně Lukáš Böhm položil první try utkání. Leeuw proměnil i konverzní kop. Díky tvrdé obraně a chudším možnostem v útocích na obou stranách se skóre v prvním poločase nezměnilo a první polovina zápasu tak skončila 6:0.

Jets navýšili své vedení v prvních minutách druhého poločasu, kdy si Roman Nedomlel prorazil cestu obranou a zaznamenal tak působivý try poblíž branek. I přes to jak Pardubice začaly cítit větší jistotu, byl to nedomlelův bratranec Stanislav Kosař, který dostal svůj tým na výsledkovou tabuli, když vystřelil hned po rozehrání potom, co jeho spoluhráč z národního týmu Marcel Novák posunul útok hodně kupředu. Po pár minutách Marek Pluhař položil try, když si našel cestu po křídle. Následně si Stanislav Kosař zašel pro další try z pozice velice podobné té, kterou měl při svém prvním položení. Avšak nyní, konverze v podání Jana Zirklera byla přesná a tak se Mad Squirrels dostali na skóre 10-16. Velkou roli pro Mad Squirrels také hrálo domácí publikum podporující svůj tým. Hráči Pardubic začaly zaznamenávat stupňující únavu ve svých řadách a tak byla scéna připravena pro velkolepé zakončení. Leeuw, kdo překonal svoji únavu za těchto těžkých podmínek a ujistil si tak svůj výkon a dovednosti po velmi dlouhém a kličkovaném běhu s individuálním tryem v posledních deseti minutách zápasu. Náskok deseti bodů dal Pardubicím dostatek prostoru na boj v posledních minutách utkání. Tento stav zůstal nezměněný až do konce utkání a Pardubice si tak odnesly zapamatování hodnou výhru.