Divize 2 odstartovala turnajem v Ústí nad Labem

Divize 2 odstartovala turnajem v Ústí nad Labem

Zdroj: rugbyleague.cz

Začala sezóna pro kluby z druhé divize CZRLA. Počátečního turnaje se zúčastnily celkem 4 kluby z 5. Chrudim odřekla účast kvůli veliké marodce. Každý klub odehrál tři zápasy po 30-ti minutách s 11 hráči na hřišti. Nejúspěšnějším týmem tohoto turnaje byli Dragons z Ústí nad Labem, který celkem dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Orli z Havlíčkova Brodu završili den s jednou výhrou a dvěma remízami. Roosters z Mikulova si odnesli jednu výhru a jednu remízu. Tým z Hradce Králové, Broncos, se udatně bil po všechny zápasy, a svůj nejlepší výkon si ponechal na finálový zápas dne, ve kterém vyhrál druhý poločas 4-0.

Nadšení pro rugby league v podání nových klubů bylo nejlépe popsáno centrem z Ústí nad Labem Jaroslavem Bžochem, který se oddal atmosféře dne a už se nemůže dočkat dalšího kola CZRLA v Hradci Králové. „Dnešek byl fantastický!“ nadšeně prohlásil, „Máme skvělou partu lidí, kteří se sotva znali před třemi měsíci a většina z nás toho ani o rugby league moc nevěděla! Tento sport jsme si ale zamilovali, už jen díky síle a rychlosti sportu – a už se budeme jen zlepšovat!“.

Druhá divize CZRLA byla založena tento rok po velkém „boomu“ v počtu českých rugby league klubů, které si chtěly zahrát domácí zápasy. Sezóna pro druhou divizi bude mít jinou podobu než pro tu první. Pět klubů se vždy setká dvakrát během sezóny na svých domácích hříštích. Toto uspořádání snižuje klubům výdaje za cesty, protože všech 5 klubů je doslova rozeseto po České republice. Dále je také očekáváno, že týmy z ostatních sousedských rugby league zemí se zúčastní několika turnajů. Konkrétně týmy z Německa, Slovenska a Polska, které už mají zájem se utkat na našich turnajích.

Sezóna pro první divizi začíná za dva týdny a tento víkend se koná již čtvrtý turnaj v beach rugby v Pardubicích. Úvodní kolo první divize bude zahájeno zápasem mezi vítězi velkého finále 2011, Pardubicemi Jets, a šampióny roku 2010, Lokomotivou Beroun. V dalším zápasu víkendu bude tým Prague Vikings hostovat tým z Vrchlabí, Mad Squirrels.

Česká rugby league sezóna pro rok 2012 uvidí 4 odlišné národní reprezentační týmy. Tzv. tým U19 (pod 19 let) si zahraje zápas proti týmu BARLA Youth, stejně tak jako tým z českých univerzit, zatímco český národní tým se utká jak na mezinárodním CZRLA 9’s turnaji tak se bude i snažit obhájit pohár Euro Bowl doma proti Maďarsku. Hlavní záměr ale zůstává stejný, rozvíjet českou domácí scénu. Andrew Mulhall, rozvojový manažer RLEF pro Českou republiku prohlásil že: „Měřítko rozvoje české domácí rugby league není jen podpořeno faktem, že jsme zdvojnásobili počet klubů na domácí scéně během necelého roku, nebo také skutečností že se kvalita sportu lepší, např. během včerejšího turnaje, který byl pro většinu hráčů úvodním do autentické rugby league, ale fyzičnost zápasů bylo to co mě překvapilo nejvíce a díky tomu si myslím že domácí česká rugby league dělá obří kroky kupředu a mohu tak věřit že jsou pokládány základy pro sportovní standardu, která brzy uvidí utkání českého národního týmu, složeného již čistě z českých hráčů domácí rugby league, s jinými evropskými kluby.“.

Komentáře nejsou povoleny.