DIVIZE 2: Havlíčkův Brod se ujímá vedení po 2. kole

DIVIZE 2: Havlíčkův Brod se ujímá vedení po 2. kole

Zdroj: rugbyleague.cz 

Druhé kolo druhé divize bylo velmi úspěšně pro tým Orli Havlíčkův Brod, kteří se stali vítězi turnaje, když vyhráli 3 ze 4 zápasů a poslední remizovali proti vítězům předešlého kola, Dragons u Ústí nad Labem. Hostující tým Hradec Králové Broncos skončil druhý a stejně jako tým Roosters z Mikulova zaznamenal dvě výhry. Dragons skončili čtvrtí a Chrudim Angels historicky poprvé vyhráli zápas ve druhé divizi CZRLA.

Druhá divize CZRLA – na rozdíl od první divize, kde soupeří týmy Lokomotiva Beroun, Pardubice Jets, Vrchlabí Mad Squirrels a Prague Vikings, a která má standardní délku zápasu 80 minut, je hrána v rámci 30-ti minutových zápasů. Toto časové nastavení vytváří turnajovou atmosféru a dále se díky ní nováčci rugby league seznámí s „požadavky“ tohoto sportu a lépe se tak připraví na přechod do rozšířené první divize CZRLA pro rok 2013.

Ústí nad Labem hostovalo a také vyhrálo první turnaj v dubnu a i nyní začali turnaj velmi slibně s těžce vybojovanou remízou proti Havlíčkovu Brodu. Nicméně Ústí narazilo na značně „vylepšený“ hostující tým z Hradce Králové a jejich rivala, Chrudim. Centr Jaroslav Bzoch byl zklamán celkovým výkonem Dragons a prohlásil: „Dnes můžeme dávat vinu pouze sobě. Nehráli jsme tak dobře, jak jsme měli! Z této chyby se poučíme a příště se vrátíme zase silnější.“ Zlepšení se zdálo být hlavním tématem po odehrání tohoto turnaje. Chrudimský kapitán Lukáš Hergott byl spokojený s první výhrou pro Angels, kterou viděl jako kulminaci procesu vylepšování: „ Měli jsme dnes mnoho nových hráčů a většina z nich odehrála svůj první zápas rugby a fakt, že se každým zápasem zlepšujeme a že jsme nakonec vyhráli nad tak dobrým týmem jako je Ústí, je pro nás velký milník!“ Hergott, který slouží u českých ozbrojených sil, a bude brzy opouštět zemi kvůli misi v Afghánistánu, si je jistý tím, že Chrudim je na správné cestě. „S více tréninky a dalšími zápasy se budeme nadále zlepšovat a s tímto zlepšením se zároveň dostaví i více výher.

Prezident CZRLA John Anderson, který je i fotograf českých zápasů a oficiální archivář, byl nadchnutý nad výkonem a celkovou úrovní rugby league všech klubů druhé divize CZRLA. „Většina těchto mladíků jsou nováčci v jakékoliv formě rugby, ale to byste určitě neřekli z prvního pohledu na jejich hru! Zápasy jsou dosti fyzické a celkový formát dne tak umožňuje vybudování dobrého rugby league standardu, což jsme my, jakožto diváci hodně ocenili.

Komentáře nejsou povoleny.