BARLA Youth – silnější a zkušenější soupeř pro Czech U20

BARLA Youth – silnější a zkušenější soupeř pro Czech U20

Zdroj: www.rugbyleague.cz

Česká republika začala svůj historický reprezentační víkend zklamáním. Český tým složený ze hráčů mladších 20 let byl přehrán na plné čáře o dost zkušenějším týmem BARLA Youth. Zápas se odehrál v Berouně a konečný výsledek se zastavil na 70-0 pro tým z Anglie.

Český výběr, převážně složený ze hráčů, kteří odehráli svoji první sezónu rugby league byl poražen zkušenějším a sehranějším týmem mladíků z Anglie. První poločas ukázal, že českým hráčům chyběly jak základní dovednosti rugby league tak i knowhow. Většina z nich byla i ohromena jak příležitostí si zahrát proti zkušenějším hráčům tak i tvrdosti opozice. První polovina zápasu skončila 52-0 pro tým BARLA.

Druhá polovinu se prosadili čeští forwardi Tomáš Perlík a Martin Pokorný, vedeni Karlem Hudíkem a společně tak přistoupili k útoku daleko příměji. Ve spojení s lepší kontrolou míče, lepším běháním a konzervativnějším přístupem se dařilo českému týmu bránit soupeřům od skórování a také několikrát ohrozil anglickým tým. Domácí hráči Martin Černohorský a Dalibor Šmotek ukázali velký elán a zapálení pro hru, zatímco hráči z Ústí nad Labem Jinřich Jiroutka, hrající pouze svůj třetí zápas v rugby league, byl dalším výrazným hráčem – jeho 50ti metrový běh zabránil mladíkům z Anglie v připsání dalších bodů.

Trenér českého týmu Petr Šedina byl filozofický nad výsledkem a zároveň velmi spokojený se snahou svých svěřenců ve druhé polovině zápasu. „Nemohli jsme trénovat tak jak jsme potřebovali kvůli domácím aktivitám a k lepší přípravě jsme neměli dostatek času. BARLA jsem přijela zaujmout a to se jim také dnes podařilo. Naši hoši nezačali moc dobře, ale myslím si že se jejich snaha ve druhé polovině zlepšila a dokázali tak, že mají prostor ke zlepšení v budoucnosti.“

Tým BARLA jmenoval výtečného hráče první řady z Mikulova Hudíka jejich hráčem dne po sérii tvrdých běhů a očividném odhodlání pokračovat v bojování i přes nepříznivý vývoj hry. Jeho odhodlání přilákalo jejich pozornost. Český tým jmenoval Jacka Connora ze Saddleworthu svým hráčem dne.

Český reprezentativní víkend pokračoval turnajem CZRLA International 9s, který se odehrál s Sobotu. Tým BARLA se opět zúčastnil, ikdyž se další den měli utkat s výběrem českých univerzit.

Komentáře nejsou povoleny.