Vrchlabí porazilo Prahu v 2. kole ligy

Vrchlabí porazilo Prahu v 2. kole ligy

Mad Squirrels Vrchlabí 40:12 Praha RL

Zdroj: rugbyleague.cz

Vrchlabí Mad Squirrels, hrající svoji první sezónu CZRLA šampionátu zaznamenali svoje historicky první ligové vítězství v utkání proti Praze

Vedeni mlynářem Radkem Mejznarem a pilířem Alešem Trčkou, si Vrchlabský tým zajistil dobrý základ pro silnou hru rojem a tím si zajistit první dva trye zápasu dříve než Praha, která navzdory tomu měla některé individuální výkony, jako např. skvělý výkon Švédského hráče Karla Sodabora, který položil 1. try a ke druhému pomohl v polovině prvního poločasu a vyrovnal tak na 8-8. Zápas v tomto bodě vypadal jako velmi vyrovnaný. Nicméně, Vrchlabí jakoby zařadio na vyšší stupeň rychlosti a vyběhali si další 3 trye před koncem poločasu díky sehrané dvojici centra Aleše Pešky a křídla Stanislava Kosaře.

Druhý poločas byl pod vládou Mad Squirrels, i díky tomu že pražský tým přijel na utkání bez náhradníků a navíc byl Karl Sodabor těžce naražen a utkání nedohrál. Pražský tým bojoval statečně, ale nebyl se schopen vyrovnat s tryovou palbou Vrchlabí, které díky pěkné rozehře, přihrávkám a výbornému domácímu publiku vyhrálo. Únava se ukázala jako největší problém pro Prahu, zatímco Mad Squirrels dokázali ovládat hru míče a proto zaznamenali pět dalších tryů na které nebyla Praha schopna odpovědět, což potěšilo trenéra Davida Lahra.

Mad Squirrels Vrchlabí 40 (Položení: Radek Mejznar 3, Stanislav Kosař 2, Jiří Blažek 2, Aleš Trčka 1, Marcel Novák 1, Jakub Fibich 1)
Praha RL 12 (Položení: Jacopo Grsini 1, Justin Jones 1, Karl Sodabor 1)

Komentáře nejsou povoleny.