V Hradci Králové vznikl nový klub

V Hradci Králové vznikl nový klub

Zdroj: rugbyleague.cz

Rostoucí popularita rugby league, u nás donedávna jen málo známého sportu, zvyšuje zájem mladých lidí o tento sport. V Hradci Králové, ve městě, které fandí sportům a podporuje je, se tomuto sportovnímu odvětví organizovaně doposud nikdo nevěnoval. Na impuls RLEF se rozhodl trenér české reprezentace a Pardubic Andrew Mulhall založit další centrum tohoto sportu právě v Hradci Králové. Hlavním organizátorem hradeckého působení se stal Libor Hanzlíček, student UHK. Ten získával prvotní zkušenosti v Pardubicích a také napomáhal vzniku oddílu ve svém rodném Vrchlabí.

Na vylepené letáky kladně zareagovalo mnoho sportovně založených jedinců. Na prvním tréninku v malšovické tělocvičně ZŠ zaplnila halu čtyřicítka mladých zájemců. Počáteční tréninky byli pod vedením trenéra Pardubic a anglického trenéra Gerarda Keenana , který se ve své zemi dlouhodobě věnoje mladým týmům. Své zkušenosti přijeli předat i Pardubičtí hráči. Počet pravidelně trénujících nadšenců se ustálil na dvacítce jedinců, kteří propadli tomuto sportu tělem i duší. Libor Hanzlíček dodáva:“ popularita rugby league, u n

Na vylepenéZdá se, že v Hradci Králové vzniká nový nadějný tým, který dělá maximum proto, aby se na začátku sezóny mohl postavit jako plnohodnotný soupeř zkušeným týmům z czrl.“ Za vše mluví název nově vzniklého klubu – Hradečtí lvi.

Komentáře nejsou povoleny.