State of Origin: Západ porazil Východ

State of Origin: Západ porazil Východ

Zdroj: rugbyleague.cz
Odkaz: fotografie ze zápasu 

Hattrick Jana Bubna – první tři trye hry umožnili Západu porazit Východ 36-24 v úvodním reprezentačním zápase České republiky. Západ, složený z hráčů z Prahy, současných šampiónů a prvního týmu ligy Berounu Black Panthers a Chrudimských Angels vypadal jako kdyby měl ovládnout zápas po Bubnově explosivním začátku. Nicméně Východ, složený z hráčů z Pardubic (Jets) a Vrchlabí (Mad Squirrels) zaznamenal tři trye, na které Západ nedokázal odpovědět před koncem prvního poločasu.

Rozhodující pro první poločas pro Západ byl pozdní try trenéra a kapitána Davida Doláka a dvě konverze od Jana Bubna. Druhá polovina byla kvůli skvělému pohybu míče a nelítostné obraně snad nejlepší domácí rugby league, která kdy byla hrána v České republice. Kapitán Východu Victor Leeuw kouzlil na hřišti díky své mrštnosti, zatímco pilíř Aleš Trčka nepřetržitě prodával svoje kila při hře rojem. Hráči druhé řady, Roman Nedomlel a Marcel Novák, pokračovali ve své formě, kterou se těšili po celou domácí sezonu 2011 pro své kluby.

Pro Západ, mimo vedení Doláka, Bubna a Bena Grimwadea, Jamie Sherrington položil několik ukázkových tryů, Michal Hora, ve svém druhém zápase sezony po přestávce, kdy nemohl hrát kvůli operaci ramene, hrál výborně i na (pro něj neznámé) pozici centra, Vládimír Sapar znamenal konstatní hrozbu z pozice křídla a Patrik Nekut, vynikající s několika velkými hity v obraně a schopností načasovat si svoje výběhy do mezer. Trye od Hory, Sherringtona, Doláka a Matěje Peciny, často připravené mladým hráčem Chrudimských Angels Markem Pluhařem, hrajícím první sezonu, stačily pro zajištění výhry. Roman Nedomlel a kličkování Stanislava Kosaře odpověděli za Východ.

Domácí CZRLA sezona bude mít kratší oddech před historicky prvním mezinárodním zápase proti Maďarsku v červenci. Český RLEF rozvojový manažer a trenér národního týmu Andrew Mulhall se těší na další zkoušku. ” Zápas Evropského poháru European Bowl s našimi nedalekými sousedy znamená unikátní příležitost, jak zjistit úroveň vývoje rugby league nejen České republiky, ale také střední Evropy” poznamenal Mulhall. “Český národní tým je složen z hráčů, kteří hrají v domácím rugby league šampionátu, který běží po dobu sedmi měsíců s menšími přestávkami v zimě a létě. Tým, který bude hrát proti Maďarsku je většinou složen z mladých hráčů, kteří hráli jen rugby league a jsou předvojem nové éry rozvoje evropského rugby league.

East 24 (Radek Mejznar 1, Jakub Fibich 1, Roman Nedomlel 1, Stanislav Kosař 1, Tomáš Kynský 1 – try; Victor Leeuw 2 – goal)
West 36Jan Buben 3, David Dolák 2, Michal Hora 1, Matěj Pecina 1, Jamie Sherrington 1 – try; Jan Buben 2 – goal)

Komentáře nejsou povoleny.