Sharlston přivítal české reprezentanty

Sharlston přivítal české reprezentanty

Zdroj: rugbyleague.cz

David Lahr a Jan Buben v Sharlstonském dresu

Pennine Premier League klub Sharlston Rovers přivítal české hráče, Davida Lahra a Jana Bubna jako posily do jejich hráčského repertoáru. Držitelé národního poháru BARLA hostili v minulé sezóně dvojici Rusů a vyzvali Čechy, aby strávili nějaký čas v klubu a pomohli posílit jejich řady, a také pomohli při pokračujícím růstu Rugby League ve střední Evropě.

Pilíř Lahr (22), pomohl založit klub Vrchlabí Mad Squirrels po představení sportu při studiu na Univerzitě Pardubice. Buben (19), byl klíčový hráč pro vítěze Mistrovství České republiky 2010, Beroun Black Panthers .Oba byli členy českého národního týmu Euro Bowl 2011 proti Maďarsku, který v červenci skončil úspěchem. Sharlston ve spojení s Unison, pomohl oboum hráčům najít práci na financování jejich pobytu v Anglii.

Lahrovo vzrušení bylo zřejmé při jeho odchodu do Anglie. “Chci strávit sezónu v Anglii a hrát rugby league pro dobře řízený a úspěšný klub, jako Sharlston, byla příležitost, kterou jsem nemohl odmítnout,” řekl.” Rugby league jsem začal hrát teprve před třemi lety, takže se toho mám hodně co učit a severní Anglie je to nejlepší místo!”

Buben se stejně snaží, aby co nejvíce vytěžil z této příležitosti. “Hrál jsem rugby league od založení v České republice před pěti lety a miluji tuto hru a chci se zlepšit. Jsem si jistý, že si povedu v Pennine League, “poznamenal.

Iain Sellers, zakladatel české asociace Rugby League (CZRLA) v roce 2006, dodal: “My (CZRLA) nemůžeme dostatečně poděkovat za to, že Sharlston se ujal těchto dvou mladíků a dodal jim život měnící zkušenost, jak se žije a pracuje v jiné zemi. Sharlston ztělesňuje společenství založené v rámci klubového ducha, který se snažíme pěstovat v České republice po Rugby League. Je zřejmé, že možnost hrát sezonu v Yorkshire zlepší klukům technické a fyzické schopnosti na hřišti, ale doufáme, že také ocení organizační, administrativní a sociální dovednosti potřebné ke spuštění úspěšné organizace. Sharlstonská vize v hostování hráčů z rozvojových zemí může být jenom pozitivní pro růst hry v rozvojových zemích. Doufáme, že další budou následovat jejich ku příkladu. “

Je ironií, že v první hře po letní přestávce domácí sezony v roce 2011, kluby obou hráčů zaznamenaly vysoký výsledek, kdy Vrchlabí Mad Squirrels porazilo úřadující šampiony z Berounu, 48-40.

Komentáře nejsou povoleny.