Rozvoj rugby league v roce 2011

Rozvoj rugby league v roce 2011

Zdroj: rugbyleague.cz

V roce 2011 zaznamenala CZRLA solidní rozvoj. Česká republika získala svůj první Rugby League pohár na mezinárodní scéně s důrazným vítězstvím nad Maďarskem XIII (16 : 38), kterým si zajistila první místo v 2011 Euro Bowl.

Největší pokrok však byl na domácí půdě, se čtyřmi týmy  v prodloužené domácí soutěži, která se hraje od dubna do listopadu s letní přestávkou, ve které se odehrál každoroční zápas State of Origin zápas a pohár Euro Bowl. Pardubice Jets vyhráli základní část před Lokomotivou Beroun, Vrchlabí Mad Squirrels a Prague Vikings a poté poprvé vyhrály velké finále proti Berounu 42-18 a stali se tak českými šampiony CZRLA.

Pardubická sezóna byla obohacena o hostování prvního mezinárodního 9s turnaje pořádaného v České republice, který s velkým stylem vyhrála libanonská americká univerzita (LAU) tím že porazila výběrový tým z Bělehradu. Pardubice budou opět hostovat mezinárodní 9s turnaj o velikonočním víkendu v roce 2012.

CZRLA, která se stala v říjnu členem RLEF, se chystá nadále rozvíjet v roce 2012. Domácí sezóna bude svědkem dalšího rozvoje rugby league v České republice, kdy bude započata druhá divize soutěže. Je předurčeno, že první divize se bude skládat ze čtyř klubů, které se zúčastnily soutěže v roce 2011 a druhá divize bude založena z dalších čtyř klubů z jiných měst republiky. Chrudim Angels, kteří odehráli svůj první zápas rugby league v r. 2011, bude určitě jeden z klubů této divize, stejně jako Hradec Králové.

Pozitivní rozvoj také zaznamenala juniorská třída a rok 2011 byl symbolem založení historicky prvních rugby league programů pro základní školy po českých městech okolo Pardubic, Brna a Prahy, a odehráním první tag rugby league soutěže ve které se utkaly týmy z Opatovic, Horní Jelení a Pardubic. V roce 2012 bude pokračovat rozšiřování historické domácí juniorské rugby league a jejího šampionátu, s týmem „pod 18“ (U18) který bude cestovat do Srbska, kde odehraje evropskou soutěž. Podstatně, klub Pardubice Jets nebyl pouze úspěšný v zajištění třech sponzorství, ale také první státem dotovaný klub české rugby league, kdy pardubická krajská vláda uznala jejich vstup do místní komunity a její ekonomiky.

Další kluby si také zajistili vstup do sponzorského světa, např. Vrchlabí, které zaznamenalo několik sponzorských nabídek místních podniků; Beroun, původně Black Panthers, sepsal smlouvu s vlivným fotbalovým klubem Lokomotivou a tím se přejmenoval výměnou za vysoce kvalitní zázemí.

Komentáře nejsou povoleny.