První zápas Chrudim Angels

První zápas Chrudim Angels

Zdroj: rugbyleague.cz

Rugby league klub Chrudim Angels je nejmladší z rugby league klubů v České republice. Chrudim hrála svůj první zápas a byla jen tak tak poražena týmem Mad Squirrels Vrchlabí 30:28 na hřišti TJ Spartak Slatiňany. Angels se nyní stali šestým klubem, který se začlenil do rychle se rozvíjející domácí rugby league. Zápas se sice odehrál až po sezóně, kdy už opona rozšířené sezóny 2011 spadla a zápas byl jenom přátelský, ale podobný vstup mělo i Vrchlabí v roce 2010.

Klub Chrudim Angels byl založen na počátku roku 2011, kdy president klubu Michal Vorlíček, který hrál pár zápasů za Pardubice Jets v r. 2010, založil klub a začal, ve spolupráci s manažerem RLEF pro rozvoj Andy Mulhallem, pořádat tréninky ve městě. to mělo za následek objevení mladých nadšenců, a táke vstup 18-ti letého Marka Pluhaře a Matěje Peciny do týmu Pardubice Jets pro rok 2011. Pluhař a Pecina udělali okamžitý dojem v domácím šampionátu při svém prvním zápase. Sever proti Jihu, v polovině sezóny. Pluhař se nadále vydal do Maďarska jako člen vítězné Euro Bowl reprezentace. Rozvoj se bude nadále posouvat dál k roku 2012, kdy se Chrudim zůčastní domácího šampionátu CZRLA a soudě podle jejich divácké a mediální pozornosti na jejich prvním zápase, a hlavně jejich odhodlání, Angels nebudou jen a pouze do počtu.

Chrudim, vedená na poli Vorlíčkem a kapitánem Victorem Leeuwem z Pardubice Jets – který převzal roli mentora pro mladý tým, v kombinaci s Pluhařem, Pecinou a třemi dalšími hráči Jets, kteří dodali mladému týmu, ve kterém hrálo 10 hráčů svůj první zápas, pár zkušeností. Chrudim začala zápas velice silně a také první bodovala. Naproti tomu Vrchlabí, které přijalo nabídku být prvními soupeři Angels a s kapitánem české reprezentace 2011 Petrem Šedinou, který odehrál svůj první domácí zápas, nemělo na mysli držet se zpátky a tak povolit Chrudimi pohádkový vstup jako se stalo jim v r. 2010, kdy porazili Pardubice ve svém 1. zápasu. Mezinárodně nejunikátněji pojmenovaný tým – Mad Squirrels – představující i své 3 nové hráče, si ponechal svoji 100% posezónní neporazitelnost s těsnou výhrou, která nenechala na pochybách hráče Chrudimi, nebo spíše jejich domácího publika, které si užilo každý okamžit zápasu, a zjistilo, jak rychlý a tvrdý sport rugby league doopravdy je.

Chrudim Angels 28: (Victor Leeuw 2, John Chikambwi, Lukáš Böhm, Jiří Novák, Michal Vorlíček, Marek Pluhař trye)

Mad Squirrels Vrchlabí 30:Vrchlabi: 30 (Petr Sedina 3, Jan Zirkler, Radek Mejznar, Josef Kuh trye; Petr Sedina 3 góly)

Komentáře nejsou povoleny.