Pardubice jsou mistry beach rugby

Pardubice jsou mistry beach rugby

Zdroj: rugbyleague.cz

Pardubice Jets vyhráli první český Rugby League beach turnaj s ohrumujícím vítězstvím 7-4 v prodloužení nad úřadujícími českými touch rugby mistry, Beroun Black Panthers.

6 týmů se zůčastnilo jednodenního turnaje hostovaného v Pardubicích u Základní školy Pardubice – Polabiny, Npor. Eliáše 344. Týmy byly rozděleny do dvou hřišť po třech. Týmy končící třetí na každém hřišti hrály o páté místo, zatímco týmy končící první hrály semifinále proti týmům které skončily na místě druhém. Na konci základních kol Pardubice Jets porazili Přáslavice, stávající mistry české rugby league, 4-1, ale prohráli s Berounem na prvním hřišti.

Barbarians, druhý pardubický  tým složený z hráčů, trenérů a dalších klubových představitelů také skončili s jedním vítězstvím a jednou prohrou ze dvou her na druhém hřišti.

Pardubice následně vyhráli semifinále, zatímco Barbarians těžce zápasili s Berounem než s ním nakonec prohráli, což vedlo k hodně předpokládanému odvetnému zápasu mezi Jets a Panthers ve finále, pískaném Richardem Yorkem,prezidentem CANZA (Czech Australian New Zealand Association: www.canza.cz).

Na konci povinné harcí doby (2×10 minut) byly oba týmy doslova uzamčeny na skóre 1:1. V nastavení 2×5 minut opět skoróval každý tým po dvou tryích a skóre bylo 3:3. Následovalo další pětiminutové prodloužení, ale už jen o 4 hráčích. Během této doby, za letních podmínek a velkého vyčerpání položili Pardubice i Beroun. Ve finální pětiminutové části, kdy oba týmy měly pouze po třech hráčích Jets šokovali domácí dav fanoušků, kdy vybojovali 3 trye proti unavenému Berounu.Tým Pardubic byl složen z : Mike MassiaVictor LeeuwOndřej KopeckýRoman NedomlelMichael RossVít RejdaJiří Eichler a Oli Donoghue a Darek Blaťák který hrál jeden zápas ve finále. Finální trye dali : Jiří EichlerMichael Ross a Mike Massia.

Překvapením dne byl tým z Vrchlabí, Harta Rugby, trénovaný poraněným pardubickým a reprezentačním hráčem Davidem Lahrem. Mladý tým se poprvé zůčastnil rugby league soutěže, ale to vůbec nebylo znát na jejich vyspělých a dokonalých výkonech. Během dne zaznamenali výhry nad zkušenějšími Přáslavicemi, týmu CANZA a Barbarians a tím získali hodně zasloužené třetí místo ve finále.

Pardubický jarní  beach rugby turnaj, organizovaný vedením Jets Jiřím Paulou a Carlosem Adres Barona Arevalem poskytnul zážitky, vzrušení pro všechny zúčastněné a nebo fandící. Byla taková podpora, že se turnaj bude na podzim opakovat, takže víc lidí bude mít šanci vidět tento rychlý, technický zápas rugby znovu.

Další výzva pro Jets je jejich první zápas domácí sezóny proti Přáslavicím v Olomouci, který se odehraje 16. Května. Jestli tým bude pokračovat ve zdokonalování jako za posledních 18 měsíců, budou zaručeným vítězem tohoto zápasu, ale také vítězi celého, druhého ročníku oficiálního českého rugby league šampionátu v roce 2010.

Komentáře nejsou povoleny.