Jets podlehli Přáslavicím 20:22

Jets podlehli Přáslavicím 20:22

Zdroj: rugbyleague.cz

Pardubice Jets začali svoji sezónu 2010 s odrazujícím úkolem, střetnutím s dosavadními lídry Czech Rugby League, Přáslavicemi na jejich domácí půdě – Lokomotivě Olomouc za dešťových a větrných podmínek. Přes všechno, Jets hráli odvážně aby se částečně zbavili rozhořčení po prvním kole Czech Rugby League a hlavně aby ukázali jak se dobře připravili na, pro klub úspěšnou, druhou sezónu.

Přáslavice začali zápas v ohrožujícím stylu když se pokoušeli fyzicky překonat své soupeře. Jejich impozantní útok vedený Svatoplukem Vláčilem poskytnul mnoho zahajujících útoků, které jim umožnily kvalitní přesun míče na jejich rychlý a zkušený útok i v špatných dešťových podmínkách, kdy míč byl kluzký a neudržitelný. Za Přáslavice skórovali: Pavel Navrátil, Stanislav Kvapil a Kristián Ernst, kteří zajistili vítězství v prvním poločase 14-6 pro domácí.

Nicméně ve druhé  polovině Pardubice naběhly zpátky do zápasu s lepším držením míče a individuální senzací Victora Leeuwa, Jiřího Eichlera a Mika Massii. Vynikající útočnici Pavel Zemánek, kapitán Mirek Horáček a Roman Nedomlel, vytvořili zvyšující, pro Přáslavickou obranu rušivé zásahy svým odhodlaným běháním. Poslední jmenovaný zaznamenal silný samostatný try, kdy proběhl skrz vyčerpanou obranu přes čtvrt hřiště. Jiří Eichler také skóroval dvakrát tento den, zatímco dokonalý, „kličkující“ try Victora Leeuwa v posledních minutách zápasu poskytnul vzrušující vyvrcholení souboje kdy návrat Jets vypadal jako vynahrazení za veliké chybování v první půlce. Čas nicméně pro Jets vypršel a mohli pouze litovat svých dřívějších chyb a celkového nedostatku ovládání míče v průběhu zápasu. Ale i přesto měl tento zápas své světlé stránky, při nejmenším skvělé výkony týmových nováčků Vítka Rejdy a Igora Osadčenka. Závěrečné skóre první domácí sezóny skončil těsně vítězstvím 22-20 pro úřadující mistry, Přáslavice.

Ve druhém zápase dne, Milan Mrtynek vedl velký, fyzicky založený tým Petrovice z Prahy proti týmu z Berouna, Black Panthers a jejich trenéru-kapitánovi Michalu Priputenovi. Mrtynek sám zaznamenal 1 try s „býčím“ usilím těsně u skórovací čáry zatímco Ondra Nošáč zaznamenal další. Nicméně byl to Beroun, kterému se povedlo vyrovnat se s mokrými podmínkami a skórovat tak pětkrát a završit tak den 22-10 vítězstvím pro Beroun.

Komentáře nejsou povoleny.