Hodnocení Česko : Srbsko

Hodnocení Česko : Srbsko

Zdroj: rugbyleague.cz

Úvodem musím všem zucastnenym poděkovat za účast a pozitivní přístup, vzhledem k mé absenci během posledních dvou domácích kol bylo na miste konzultovat predbeznou sestavu s lídry jednotlivých klubu/tymu(Vlada, Andy, Michal)vzhledem k předchozím bohatým zkušenostem jsem také oslovil H. Sluku a Gerarda, kteří se podíleli na pateční/sobotní priprave, vzhledem k nerealizování záměru patečního srazu nelze přípravu vyhodnotit jako ideální, nicméně musím konstatovat mírný posun proti posledním srazům (jak v poctu hracu, tak v množství jednotek-2) i když byly obě relativně lehké, je na zváženi do budoucna tento postup přehodnotit (myslím ze ranní sobotní jednotka se už trochu projevila únavou v utkáni) jediným receptem jsou pravidelnější srazy před jednotlivými zápasy, pokud to vzhledem k pracovním a studijním povinnostem bude možně.

Sestava je určitě všem známá pro jistotu zopakuju, 1)Oklestek, 2)Ernst, 3)Mana, 4)Buben, 5)Černohorsky, 6)Stříbrný, 7)Navrátil, 8)Vláčil, 9)Dolák, 10)Hora, 11)Zemánek, 12)Kurka, 13)Blažek//Lavička-14)Chadim, 15)Giel, 16)Dostal, 17)Kvapil

Přístup k přípravě byl velmi pozitivní a nástup do utkání byl impozantní 4:0 pro nás. Pudl krásně uvolnil Marcela do kvalitního finiše. Srbové se během několika minut vrátili do hry na 4:6 a asi po pěti minutách se štěstím zpracovali poskakující míč v naši rozhozené obraně 4:10. Jako klíčový okamžik první pule považuju cca ve 25min vyfaulování/otřesení Stříbra, které se podepsalo jak na jeho výkonu, tak na projevu celého tymu. Do pule se povedlo Srbům ještě jednou bodovat, kdy i my jsme opakované měli výhodné situace ke skórovaní, ale neřešili jsme je efektivně a míče se zbavili odhozením například na H. Bubna, který to mel hodně těžké proti kompaktním a fyzicky dobře vybaveným Srbům. To byl ale dle mého názoru pomyslný vrchol v podobě kontaktních bodu, na který jsme v tomto utkaní byli schopni reálně dosáhnout.

V druhé puli byla taktika jednoduchá dostat ze hry soupeřovo č.7,  což se nám bohužel nepovedlo a sled neustále se opakujících 6ti skladek a běhání do zadu se postupně vice a vice projevoval na unavené mužstva,  postupných zraněních, v momente kdy jsme měli míč v držení jsme nebyli až na řídké výjimky na soupeřově puli a jedinou zbrani bylo 1-rozhazování do stran č. 2-pokusy o překopy což se nám nepovedlo aplikovat (je nutné bohužel konstatovat, že herní prvek č.2 nám evidentně líbí a nedokážeme ho v zápalu hry efektivně aplikovat,  proto bych doporučil se na tyto fáze zaměřit v rámci přípravy na Německo, tak abychom se nemuseli na všechny body tak nadřít a pokusili se dostat naše dobře vybavena křídla vice dohry, tyto situace jsou vždy u 6teho play-the-ball 50/50%)

Je nutné konstatovat ze soupeř měl výrazně lepši kvalitu, byl lépe připraven a druhý poločas mu zaslouženě-efektivně splnil jakýsi druh terapie a kompenzoval utrpení a těžké porážky z loňské sezony (SRB 2008/2009 SRB-WALES 8-88, IRLAND-SRB 82-0, ITALY-SRB 38-19) což je logicky dlouhodobě jediná cesta kupředu.

Nezbývá mi než závěrem konstatovat trochu zklamání, ale zároveň sportovně uznat prohru a všem hráčům poděkovat za maximální možný odvedený výkon, včetně MORALKY v obraně, faktem ale je že jsme reálně nebyli schopni reagovat na přeřazení srbského tymu na vyšší herní frekvenci-rychlostní stupeň a to chcete-li během cele druhé pule.

Hráčem zápasu na naší straně Srbové zvolili Marcela Manu-gratulace :-), v mých očích skláním před Tomášem Kurkou za velmi kvalitní výkon v útoku i obraně (pravděpodobně díky speciální Praslavické coca-cole :-) a pochopitelně před Stříbrem, který zasvětil 3 dny svého života přípravě kvalitního sportovního zázemí.V neposlední řadě vyzdvihuju přístup Oty Kasala za neocenitelnou a nesobeckou podporu týmu v roli ,,nosiče vody,,. Velký dík taky všem úcastníkům předzápasu Čechy-Morava, věřím, že to pro ně byla dobrá zkušenost. Nejde nezmínit velký kus odvedené organizační práce a podpory Ondry Nosáka, Volsouna a Ivety, kteří se o všechny kvalitně postarali.

Díky záznamu na strizne.cz si každý jednotlivec může zanalyzovat svůj výkon +/-, vzhledem k průběhu sezony 2010 a hlavně s ohledem/výhledem na příští sezonu 2011 jsem se rozhodnul k odstoupeni z funkce trenéra a požádal jsem Andy Mullhala o převzetí přípravy a vedení týmu proti Katalánsku, Německu, tak aby mohl co nejlépe zhodnotit svoje zkušenosti z Austrálie, svého působeni v CR XIII, Pardubicích Jets i z pozice RFL development officera. Stavba a příprava týmu je plně v jeho kompetenci a já mu přeju jen to nejlepší (pro ty z vás, kteří Andyho neznáte je pod tímto člankem jeho stručny sportovní životopis).

Děkuju tímto všem za dosavadní podporu a jsem mimo hříště plně k dispozici do konce sezony, pevně věřím, že tato změna bude ku prospěchu všech zúčastněných včetně očekávaného herního zlepšení týmu v tomto i příštím roce. Šance proti Německu dle mého názoru při optimální sestavě vidím 49/51% pro Němce 1%=domácí prostředí, takže je to téměř vyrovnané.


Andrew Mulhall

Narozen: Brisbane, Australia
Aktuálně zaměstnán :  Masarykova Universita Brno

Stručná historie Rugby League

Profesionální hráč australských týmů Queensland Cup clubs Souths & Logan City
Rugby League Development cinnost Queensland, Victoria, Tasmania (1994-9)
Český národní tým účastník kvalifikace od roku: 2006
Největší počet reprezentačních startu za CR XIII (více než 10 startu  v sezonách: 2006-9)
Zakladatel a Prezident: Pardubice Jets Český RL Development Officer: 2009


Podněty k zamyšlení na sezonu 2011

1) Změny ve VV CZARL -aktivní zapojeni nových mladých členu/hráčů/funkcionářů s potenciálem, Dolák, Zemánek, Lahr, Novák a pochopitelně všichni nejmenovaní, kteří mají zájem něco dělat či vytvářet.

2) Úprava domácí soutěže -jaro podzim dvoukolové, soutěžní řád-jasná pravidla a jejich dodržovaní, komise rozhodčích a trenérská komise, školení dle norem RFL

3) Návrh České RL hymny, díky za komenty / protinávrhy / případné umístění na web k diskuzi, v momentě ztotožnění se většiny s finální modifikaci, bude nutné vybrat vhodnou hudbu, která by měla odpovídat profilu / dynamice / náboji / filozofii RL a nove nastupujících mladých adeptu (spoléhám na váš přehled v pop music a citlivý odhad pro odpovídající hudbu při které bude vřít krev v žilách)


Hymna

Češi a Moraváci, pardubičtí australáci,
berounští panteři vlastním očím nevěří,
a tankami z Přáslavic umí toho ještě víc,
Praha, Brno, Vrchlabí zatím ještě neváli,
společně však věříme za jednu věc trpíme.
13 hráčů číslo naše – rychlost, sila, výbušnost rovna se i poslušnost.
Vojáci a civilisti výsledkem si nejsme jisti, kolize
se nebojíme, úspěšně je vyřešíme a soupeře odrazíme.

VŠE PRO ČESKÉ RAGBY LÍG AŤ NÁM PATŘÍ VĚČNÝ DÍK!!!


Milan Mrtýnek

Komentáře nejsou povoleny.