Historie klubu

Ragby League Klub Lokomotiva Beroun vzniknul na přelomu roku 2005/6 jako první Klub této verze Ragby v ČR.  Klubové barvy jsou černá, červená, modrá a bílá a v současnosti sdružujeme cca 30 aktivních členů.

Vzhledem k tomu, že začátky nejsou nikdy lehké, nelze opomenout významnou podporu vedení SOS Hlinky v čele s týmem tělocvikářů. Posledním významným krokem ku předu je přijetí za právoplatného člena Lokomotivy Beroun, které reprezentuje především kvalitní sportovní zázemí, jenž je nezbytné pro další rozvoj.

Původní název týmu byl Beroun Black Panters, jenž je také držitelem Mistra ČR za období 2010. Snahou vedení klubu je pochopitelně obhajoba titulu, ale především rozvoj této zajímavé kolektivní hry mezi další mladé lidi v regionu.

Milan Mrtýnek, Jan Buben a Mgr. Jana Šírová

––––––––––

Historicky první zápas berounského týmu

Kombinovaný školní tým SOS Hlinky/ČR XIII odehrál své první historické Juniorské utkání v ČR, dne 23. 5. 2007 vyzval domácí tým anglické mužstvo Gateshead Panthers, které, před kulisou 1.300 diváku (převážně žáku/studentů z místních škol) vyhrálo 30-18.

Úroveň hry, herních dovednosti a nadšení domácího tymu velmi zaujala celou britskou výpravu, včetně Předsedy anglické RL asociace Richarda Lewise, který byl také mezi hosty. Speciálního ocenění za výkon se dostalo triu domácích hrabu, Láďovi Šebkovi-č.4, Honzovi Bubnovi-č.13 a Kubovi Hrbáčovi – č.1.

Tým Gateshead Black Panthers, proti kterým hrál školní tým SOS Hlinky/ČR select svůj první historický zápas.

Komentáře nejsou povoleny.