Beroun v dramatickém finále porazil Vrchlabí

Beroun v dramatickém finále porazil Vrchlabí

Zdroj: www.rugbyleague.cz   Foto: Ivana Hrstková

V sobotu 19. října se v obci Tetín nedaleko Berouna odehrálo Grand finále Divize 1. V roli favorita a obhájce titulu nastoupila dvě sezóny neporažená Lokomotiva Beroun. Soupeřem domácí Lokomotivě byl stále se zlepšující tým Zemních staveb Vrchlabí, tým který se po dvou podprůměrných sezónách, kdy minulý rok vyhrál pouze jeden zápas zažívá renesanci. V ligových utkáních prohrál pouze s Lokomotivou (jarní část 56:0, podzimní 28:20), podařilo se mu vyhrát i turnaj Křenov Cup, naopak Beroun vyhrál zahajovací turnaj sezóny.

Utkání se bohužel z důvodů rekonstrukce stadionu Lokomotivy odehrálo na nedalekém fotbalovém hřišti bez rugbyových branek. Utkání bylo výborně moderováno ex-prezidentem CZRLA panem Milanem Mrtýnkem, hlavní rozhodčí byl Petr Šedina, čároví rozhodčí Iain Sellers a Lukáš Hergott.

V samotném začátku utkání byla vidět nervozita a z nich vyplývající chyby, které končily mlýny na středu hřiště. V prvním poločasu dominovalo Vrchlabí ve hře útokem, většina akcí skončila ale předhozem. Naopak Beroun dominoval obranou z markerů a vybíháním obrany, což naopak dělalo problém hráčům Vrchlabí.

Chybu Vrchlabí v bránění ve hře a následný penaltový kop, který posunul Beroun do vrchlabské třicítky využil Jiří Suchopár a položil tak první try utkání. Další velmi pěkná akce prvního poločasu byla ze strany Vrchlabí, kdy Cintler přihrál Lahrovi míč do mezery a následným offloadem na Pešouta se posunul míč o 40 metrů, akce skončila ale předhozem. Na první try utkání odpoveděl Novák a 50 metrovým během a potvrzenou konverzí dostal Vrchlabí do vedení 6:4. Druhý berounský try položil Karamarinov, kdy proskočil nohama obránců po Bubnově úniku. Poslední nadějná akce prvního poločasu přišla ze strany Vrchlabí, kdy Novák poslal offload na Šidlíka, akce ale po 50 metrovém úniku opět skončila předhozem. Do šaten se šlo za skore 8:6 pro Beroun.

Hned v prvních minutách druhého poločasu se po Vosátkově úniku dostalo Vrchlabí do vedení 8:10. Během následujích 10 minut dokázal Mejstřík položit dva rychlé trye a berounští se ujali vedení 18:10. Vrchlabští se ale rychle vrátili do hry, když Cintler zachytil Bubnův přehoz a snížil tak na 18:16. Dalších několik minut bylo ale pro Vrchlabí pohromou. Zranilo se několik klíčových hráčů jako je Kosař, Lahr, Hovard a Kracík. Cintler dohrával se zraněným ramenem. V následujích minutách překonal Beroun 3x vrchlabskou obranu bez větších problémů a zvýšil tak skore na 36:16. Do posledních 20 minut utkání a vůbec celé sezóny daly oba týmy všechno a Vrchlabí se podařilo díky Kubaštovi a Novákovi snížit na konečných 36:28.

Všichni tři rozhodčí se shodli, že letošní Grand finále bylo vůbec nejlepším domácím ligovým utkáním, které se v ČR kdy hrálo. Oba týmy předvedly maximální nasazení až do závěrečného konce!

Komentáře nejsou povoleny.