2012 Sezóna začala turnajem ve Slatiňanech

2012 Sezóna začala turnajem ve Slatiňanech

výhra týmu Lokomotiva Beroun

Zdroj: rugbyleague.cz
Odkazy: fotografie z turnaje
                reportáž České Televize 
- díl 10. 5.; 19 minut 50 vteřin

Sezóna CZRLA pro rok 2012 začala historickým předsezónním 9s turnajem, kterého se zúčastnilo všech 9 klubů – Lokomotiva Beroun, Pardubice Jets, Vrchlabí Mad Squirrels, Prague Vikings, Chrudim Angels, Hradec Králové Broncos, Unstí nad Labem Dragons, Orli Havlíčkův Brod a Milulov Roosters – na hřišti ve Slatiňanech.

Lokomotiva Beroun, nejstarší rugby league klub založený v České republice, se stala konečným vítězem turnaje, když prošla 5ti zápasy neporažena a cestou posbírala dostatek bravurních tryů. Původní kapitán českého národního tým Jan Sluka vedl čelo týmu ve svém návratu k rugby league, Honza Buben ovládal týmový útok a Dalibor Šmotek pohodlně pokládal jeden try za druhým, několik z nich po běhu napříč celým hřištěm.

Součastný kapitán českého národního týmu Petr Šedina, který hrál ve finále za Prahu a také trénuje tým z Mikulova, byl obezřetný ohledně celého dne : „Bylo to super vidět tolik českých rugby league klubů pohromadě a je to skvělý náznak toho, kam směřujeme s našim vývojem. Čeká nás jediná výzva, a to nejen udržet momentum hráčského zájmu, ale také zlepšit dovednosti, fyzičku a herní povědomí hráčů.

Pro 3 kluby – Chrudim, Havlíčkův Brod a Mikulov – znamenal předsezónní turnaj jediné, a to první ochutnání „seriózní“ rugby league po pouze přátelských zápasech s dalšími českými týmy, zatímco pro 2 další kluby – Hradec Králové a Ústí nad Labem – to byla jejich první zkušenost s rugby league a úplným kontaktem. Náznaky svědčily, že všechny kluby jsou na správné cestě, obzvláště Ustí, které zaujmulo svým fyzickým přístupem ke hře, Havlíčkův Brod, který vedl s Berounem nejtvrdší zápas dne a prohrál pouze 8-6 v semifinále, a Hradec Králové, který překvapil všechny, snad jen kromě sebe sama, když prošel základními koly neporažen a zaznamenal cestou i několik vzrušujících tryů než byl zastaven Havlíčkovým Brodem 6-4 ve čtvrtfinále. V dalším semifinále byli součastní čeští šampióni Pardubice Jets poraženi Prahou, která na začátku sezóny 2012 prošla velkými úpravami po třech odehraných sezónách bez jediné registrované výhry. Po jejich debutu jim byl darována sada dresů od Leeds Rhinos, se kterými Praha uzavřela partnerství. Vikings vypadali úctyhodně a pokud by nepřisli o svého klíčového hráče Olivera Pierce díky zranění, určitě by způsobili hodně potíží o dost více zkušenému týmu z Berounu ve finále dne. Pro klubového „stařešinu“ Richarda Yorka byl 9s výkon náznakem nadcházející sezóny: „Pokud beru v potaz, že jsme měli jen pár venkovních tréninků s kontaktem před tímto turnajem, se nám zápasy povedly a dostali jsme se až do finále. Od teď se výrazně zlepšíme a nadšení všech hráčů naznačuje, že nás čeká skvělý a úspěšný rok.“

Trenér Hradce Králové Libor Hanzlíček snad nejlépe shrnul celkovou náladu dne, když prohásil že i přes prohru svého týmu ve čtvrtfinále byl hrdý na to jak daleko se dostali za tak krátkou dobu, když dal dohromady skupinu rugby league nováčků pro halové tréninky podblíž místní univerzity během zimy. „Všechny kluby si dnes vedly skvěle a tento turnaj byl perfektním začátkem pro další skvělou CZRLA sezónu.“

Skupina A Skupina B Skupina C
Chrudim Beroun Vrchlabí
Hradec Králové Havlíčkův Brod Ústí nad Labem
Mikulov Pardubice Praha
Zápasy 1. kola
11:00 Chrudim 4 14 Hradec Králové
11:20 Havlíčkův Brod 0 14 Pardubice
11:40 Ustí nad Labem 8 12 Vrchlabí
12:00 Chrudim 4 0 Mikulov
12:20 Beroun 24 4 Havlíčkův Brod
12:40 Praha 18 8 Ustí nad Labem
13:00 Hradec Králové 16 8 Mikulov
13:20 Beroun 32 0 Pardubice
13:40 Praha 12 0 Vrchlabí
Zápasy 2. kola (ČTVRTFINÁLE)
14:00 Hradec Králové
(1. ve skupině A)
4 6 Havlíčkův Brod
(3. ve skupině B)
14:20 Beroun
(1. ve skupině B)
16 0 Ústí nad Labem
(3. ve skupině C)
14:40 Praha
(1. ve skupině C)
14 10 Mikulov
(2. ve skupině A)
15:00 Vrchlabí
(2. ve skupině B)
8 14 Pardubice
(2. ve skupině C)
Zápasy 3. kola (SEMIFINÁLE)
15:30 Havlíčkův Brod 6 8 Beroun
15:50 Praha 4 0 Pardubice
FINÁLE
16:30 Beroun 32 0 Praha

Komentáře nejsou povoleny.