Rugby League Planet – překlad

Rugby League Planet – překlad

Pardubice Jets 4:96 Lokomotiva Beroun

Zdroj (v anglickém jazyce): www.rugbyleagueplanet.com

Lokomotiva Beroun si zajistila v roce 2012 v českém Rugby League 1. divize 1. místo. Neporažený Beroun je nyní na dobré cestě vyhrát všechny 3 z dostupných titulů CZRLA 2012 poté, co vyhrály soutěži v 9s rugby. Nyní si zajistili šampionát v Grand Finále, které bude odehráno 10. listopadu na půdě Lokomotivy Beroun.

Jako lídři tabulky, bude Lokomotiva Beroun hostit Grand Finále, které bude sehráno určitě proti pražským Vikingům. Tyto 2 kluby se setkají v závěrečném kole CZRLA šampionátu o tomto víkendu. S dvěma ztrátami již v této sezoně však bude i vítězství Vikingů v sobotu málo, aby se sami stali vítězi základní části. Bez ohledu na výsledek, budou Vikingové stále druhým týmem do Grand Finále. Pardubice a Vrchlabí mají pouze 1 výhru v roce 2012 a proto sehrají boj o 3. místo v posledním kole hry.

Lokomotiva Beroun si zajistila 1. místo v divizi s kolosální výhrou 96-4 proti Pardubicím na neutrální půdě v centru Prahy. Pro Jets, kteří vyhráli jak šampionát CZRLA a Grand Finále (proti Berounu) v roce 2011, vypovídá o tom, jak velká propast se objevila a to jak v dovednosti a píle mezi těmito 2 tradičními rivaly, kteří byly u zrodu Rugby League v ČR.

Pro Pardubice: klubu oddaní stoupenci Vít Rejda a Roman Nedomlel dávali maximální úsilí do hry i přeš špatně se vyvíjející stav. Zatímco Jiří Pecina byl nucen odstoupit po hromové srážce s některého hráčů Berouna. Ti 3 však byl velmi zklamáni tím, že chybí tolik spoluhráčů z roku 2011 a nedostatku zkušeností a odhodlání ze strany těch, kteří je nahradili.

Pro Beroun: Jan Buben byl tím, kdo koordinoval hodně útoků, Jiří Sluka a Michal Hora neustále tlačili tým dopředu, a Martin Černohorský a Dalibor Smotek vydělávali na této dynamice,které vedlo Dalibora Šmotka k vytvoření rekordu CZRLA s 6 položeními.

V druhém zápase prvního kola Vrchlabí zaznamenalo první vítězství v sezóně s velkým úsilím na domácí půdě proti pražským Vikingům došli k vítězství 30-16. Hra byla vzrušujícím setkání s krásným útokem obou týmů a vynikající obrany, která bavila domácí fanoušky. David Lahr vedl od začátku Veverky do útoku, zatímco Martin Kulhánek byl střelcem jednoho z pokusů sezóny chip-and-regather.Bod který potvrdil vítězství v posledním minutě zápasu. Vikingům, kteří cestovali do Vrchlabí chyběli někteří klíčoví hráči přesto byli inspirovány kapitánem družstva Rhys Latham, který se dřel v utkání po vymknutí ramena v 1. půlce. Martin Pokorný a Patrik Nekut přispěli solidními výkony.

CZRLA 2. divize mistrovství zůstává otevřené, o 1. místo se stále můžou utkat týmy – Havlíčkův Brod, Mikulov, Ústí nad Labem a Chrudim – pro ty všechny jsou stále matematické šance hrát v Grand finále.

Překlad: Vítězslav Dražka

Komentáře nejsou povoleny.