Beroun stále bez prohry i v podzimní části

Beroun stále bez prohry i v podzimní části

Zdroj: www.rugbyleague.cz

Lokomotiva Beroun je první tým České rugby league, který má jistý postup do finále 1. Divize. Pořád ale tento klub čeká ještě jedna hra. Neporažen v tomto roce se tým z Berounu blíží k zisku všech tří trofejí. Už před oficiálním začátkem sezóny vyhrála Lokomotiva turnaj v 9’s rugby a nyní mají jistý postup do finále a velkého finále, které se odehraje 10. listopadu.

Lokomotiva Beroun bude pro tento rok hostit velké finále, ve kterém se zcela určitě potká s Prague Vikings. Oba tyto kluby se potkají ve finálním kole tento víkend. Tento poslední zápas se odehraje na poli Vikings. S dvěma prohrami je již Vikings nepodaří předběhnout Lokomotivu ani při výhře v sobotu. Ať již bude výsledek jakýkoliv, Vikings je druhý klub, který se zúčastní velkého finále. Pardubice a Vrchlabí se utkají o třetí místo. Oba poslední jmenované týmy zaznamenaly pouze jednu výhru tuto sezónu.

Lokomotiva Beroun si zajistila postup do finále ničivou výhrou nad Pardubicemi. Na neutrálním hřišti v Praze tým Lokomotivy porazil pardubické Jets poměrem 96-4. Ve stejný den se v Pardubicích odehrála i největší událost tohoto města – Velká cena Pardubic – prestižní závod na koních. Tento výsledek se přiblížil rekordu, který opět zaznamenal tým z Berounu a opět proti Praze, ovšem v jiném složení a pod klubovým jménem Barbarians. Pro Jets, kteří vyhráli finále i velké finále CZRLA proti Berounu v roce 2011, byla ztráta pokroku nyní zcela zřetelná – jak v dovednosti, tak i v píli. Rozdíl mezi těmito dvěma odvěkými rivaly markantní.

Za Pardubice, dva oddaní hráči, Vít Rejda a Roman Nedomlel nepřestávali vkládat naději v tento zápas i přes obrovský rozdíl ve skóre a Jiří Pecina vynikal ve skládkách jeden na jednoho a svými bleskovými výpady občas decimoval hráče opozice. Tito tři hráči ovšem postrádali zbytek týmu z předešlého roku a také zkušenosti hráčů, kteří přišli na místo hráčů, kteří odešli. Pro Lokomotivu Beroun byl klíčovým hráčem Jan Buben, který vedl většinu útoků. Jiří Sluka a Michal Hora vedli svůj tým neustále kupředu a Martin Černohorský s Daliborem Smotkem vždy završili toto momentum. Poslední jmenovaný zaznamenal 6 tryů.

V dalším zápase tohoto kola obdrželi Vrchlabí Mad Squirrels první výhru sezóny s odhodlaným výkonem na svém domácím hřišti. Klub z Vrchlabí porazil rivaly z Prahy poměrem 30-16. Tento zápas byl krásnou ukázkou rugby league od obou týmů. David Lahr vedl svůj tým kupředu a Martin Kulhánek byl jedním z hráčů, kteří zaznamenali try. Se svým kličkováním uběhal protihráče a po položení trye utvrdil výhru v posledních 20 minutách hry. Vikings, kteří cestovali do Vrchlabí oslabeni o pár klíčových hráčů, byli inspirováni kapitánem Rhysem Lathamem, který se hrdinně postavil domácímu týmu i po vážného zranění svého ramene v první polovině zápasu a dokonce zaznamenal i try i přes tyto pro něj ztížené podmínky. Útočníci Patrik Nekut a Martin Pokorný svým výkonem přispěli v tomto výborném zápase.

Finále 2. Divize CZRLA zůstává stále otevřeno, čeká se na odehrání posledního kola. 4 ze 3 týmů – Havlíčkův Brod, Ústí nad Labem a Chrudim – mají pořád šanci se zúčastnit velkého finále. Poslední turnaj se odehraje 28. října v Chrudimi.

Komentáře nejsou povoleny.