Výsledky 1. kola čeké ligy

Výsledky 1. kola české ligy

Zdroj: rugbyleague.cz
Odkaz: fotografie ze zápasů

Česká rugby league sezóna začala nyní tradičním dvojzápasem v sobotu 9.4.2011 v Srbsku, domácí půdě pro vítěze loňské ligy, Berounu. Black panthers hostovali Vrchlabí, které hrálo svůj první oficiální zápas tento rok. Další utkání dne bylo mezi Pardubicemi a Prahou.

Nováček v rugby league, Vrchlabí Mad Squirrels, začal svůj zápas proti Berounu s velkou jistotou když hráči z Vrchlabí nasadili agresivní tempo a byli první kdo skóroval díky parádnímu hookerovi Radku Mejznarovi, který poslal vynikajícího half- beka, Stanislava Kosaře dopředu, který svým závodním tempem bodoval v polovině prvního poločasu. Nicméně, Beroun brzy udeřil zpět, kdy Jan Bubem ukázal jak sílu, tak dovednost prorvat se až k bodové čáře a následně proměnil i kop, který posunul Beroun do vedení 6-4. Vrchlabí pokračovalo s bombardací berounské obranné linie, ale naneštěstí se hráči Vrchlabí dopustili zásadních chyb, které jim zabránily proměnit jejich výhody a navíc, Black Panthers využili těchto chyb a zaznamenali dva příležitostné trye na konci poločasu, což jim poskytlo komfortní skóre 16-4.

Ve druhém poločase hráči Berounu ukázali svoje zkušenosti (i bez hráčů na střídačce) a úplně přehráli Vrchlabí přesnými přihrávkami a skvělými průběhy v mezerách v obranné linii Vrchlabí. Oproti tomu, Mad Squirrels zjistili že jejich pokusy prorvat obranu Berounu byly bezcenné, obzvláště když nedokázali využít své hlavní výhody, velikosti hráčů. Black Panthers proměnili tři další trye ve druhém poločase. Hráči, kteří za Beroun ve druhém poločase skórovali byli Jan Buben, David Dolák a Ondřej Šilhavý a Lukáš Vašek byl odměněn posledním tryem zápasu za celodenní vytrvalost.

Ve druhém zápase dne Pardubice utrpěly ránu ve svých řadách, když si inspirující kapitán Mirek Horáček poranil ruku hned ve třetí minutě zápasu. Nicméně, Pavel Zemánek a Darek Blaťák vedli útok a Jets dokázali využít své převahy nad méně zkušenými a „menšími“ hráči. Victor Leeuw byl jednoduše dokonalý, když neustále probíhal neuspořádanou obranou Pražského týmu. Dylan Cayer chytil každou příležitost za pačesy která se mu naskytla na pravém křídle a díky tomu zaznamenal hat-trick ve svém prvním zápase! Pro Prahu, kapitán Ben Grimwade neustále vedl svůj tým dopředu, Jamie Sherrington odhodlaně bránil a Jacob Westberg, který byl oříšek pro Pardubice, zaznamenal dva trye.

Prezident české rugby league John Anderson byl spokojený s úvodem sezóny a poznamenal, že to byl fantastický den se dvěma standardními zápasy hranými s velkým duchem ze strany hráčů, kteří se odhodlali prosadit rugby league v České republice.

CZRLA výsledky 1. kola české ligy (9.4.11)

Beroun 34 (Jan Buben 2, Ondřej Šilhavý, Tomáš Patera, Jan Oberman, Lukáš Vašek trye; Jan Buben 3, David Dolák 2 góly)
Vrchlabí 4 (Stanislav Kosař 1 try)
–––
Pardubice 46 (Dylan Cayer 3, Victor Leeuw 2, Vítek Rejda, Mike Masia, Pavel Zemánek trye; Allen Chicambwi 5, Victor Leeuw 2 góly)
Praha 16 (Jacob Westberg 2, Barhan Ihaynak 1 trye; Rhys Latham 2 góly)

Komentáře nejsou povoleny.