Beroun přebírá vedení v lize pro rok 2011

Beroun přebírá vedení v lize pro rok 2011

zápas Lokomotiva Beroun x Pardubice Jets

Zdroj: rugbyleague.cz
Odkaz:
fotografie ze zápasu

Beroun, vítězové ligy 2010, si zajistili vedení i pro tuto sezónu s dostačujícím vítězstvím nad Pardubice Jets na jejich domácí půdě.

Jan Buben v tomto zápasu sám zaznamenal 5 tryů, a jeho bodování bylo vždy podpořeno výborným týmovým úsilím Berounu. Toto všechno bylo výsledkem robustního útoku, který si dokázal osvojit hřiště. Jets také nevypadali špatně a dobře bránily mezery, kapitán Victor Leeuw hrál opět výborně, ale příliš často přihrál aniž by bylo potřeba, což vedlo ke ztrátám míče a silně to limitovalo jejich schopnost zachovat si pohyb.

Pro Beroun byl pohyb základní kámen úspěchu. Kapitán David Dolák a pivot Ondřej Šilhavý předvedli základní útok Black Panthers, který se skládal ze 3 – 4 solidních rojníků, kteří se dokázali výborně střídat v útoku a urazit cenné metry než rozehráli míč na křídla a zadní řadu, kde byli spoluhráči připraveni dohrát nebo vykopnout, v čele s Janem Bubnem.

Za Pardubice zaznamenal skvělý začátek nováček na křídle Tomáše Rilila – který využil každou šanci a pokaždé odměnil tým cennými metry a výbornou obranou. Rojník Martin Melín a útočníci Dylan Cayer a Lukáš Böhm hráli výborně ve svém druhém zápase, silně útočil i přes svoje malé zkušenosti.

Celkově to byla Berounská schopnost udržet si míč a zajistit si solidní pozice aby mohli Buben, Dolák a Šilhavý kouzlit v počtu skládek, což jim zajistilo výhru a Pardubice naopak ztratili přehledné vítězství z prvního poločasu 20-4, protože přehlíželi obranu míče, schopnost ho udržet a spolupracovat jak v obraně, tak útoku.

Druhý zápas rozděleného druhého kola bude hrán příští sobotu, kdy Praha pojede do Vrchlabí a pokusí se vyhrát nad Mad Squirrels. Oba týmy čekají na první výhru v CZRLA sezóně 2011.

Beroun Black Panthers 34 (Jan Buben 5, David Dolák, Vladímír Sapar trye; Jan Buben 3 góly)

Pardubice Jets 20 (Michal Vorlíček, Ollie Donoghue, Michael Ross, Roman Nedomlel trye; Victor Leeuw 2 góly)

Komentáře nejsou povoleny.