Beroun porazil Pardubice 14:8

Lokomotiva Beroun 14:8 Jets Pardubice

Zdroj: rugbyleague.cz

Beroun Black Panthers porazil Pardubice JETS 14: 8 ve druhém, vyhroceném kole CzRLA. Zápas byl pískán Mattem Smithem. Oba týmy šli do zápasu se ztrátami v mužstvu kvůli mnoha důvodům. Jets se vrhli do hry se 14 hráči, zatímco Beroun nakonec byl daleko silnější díky tomu že si kapitán-trenér Michal Priputen přizval několik neregistrovaných hráčů jako např. původního kapitána české RL Jana Sluku aby posilnil svůj tým.

Pardubice začali hru velice pozitivně, skórovali první try a lépe se přizpůsobili dešťi než jejich protihráči. Obratně bránící a silně postupující JETS zatlačili PANTHERS zpátky a ovládali hru prvních 30 minut zápasu. Pavel Zemánek a Darek Blaťák vedli pardubický roj, Victor Leeuw, Jiří Eichler – skórovali druhý try pro tým a byli v nejlepší kondici zatímco Vítek Rejda, Olli Donoghue a Mike Massia zběsile skládali větší berounské hráče. Jen ztráta obrany míče a pár chudých možností na poslední skládky zabránil JETS uniknout bodově než se Panthers dostali zpět do hry proti značně unaveným pardubickým hráčům na konci prvního poločasu.

Uvítání několika čerstvým hráčů z lavičky Berouna do hry vedlo na konci prvního poločasu k tomu, že unavení Jets dostali dva velmi rychlé trye v posledních 10 minutách a skóre tak skončilo vyrovnaně 8:8. Ve druhém poločase Jets zápasili ale ztráta kapitána Miroslava Horáčka, díky poranění kotníku, se zdála moc a Jets neměli žádné rezervy a hra nabrala rychlý směr i kvůli zapálení některých hráčů do hry v obou týmech bylo pro Jets velice obtížné uchovat momentku z prvního poločasu. Nicméně tým pokračoval hru s odvahou a dobrým duchem skrz druhý poločas ale ztratili mnoho míčů v mokrých podmínkách. Museli se také vyrovnat s daleko tvrdčí obranou, která nadále ubírala jejich energii.

Možnost Panthers střídat hráče ukázala rozdíl v zápase oproti unavným Jets, když skórovali finální try druhého poločasu, proměnili kop po položení a vyhráli zápas 14:8.

Další zápas, mezi Prahou a Přáslavicemi, druhého kola CzRLA naplánovaný na neděli byl odložen díky četným povodním které zasáhli Moravu noc před zápasem.