Beroun Black Panthers mistry ligy 2010

Beroun Black Panthers mistry ligy 2010

Mistři 2010 - Beroun Black Panthers

Zdroj: rugbyleague.cz

Berounští Black Panthers se stali vítězi české rugby league pro rok 2010 po výhře 32-30 nad Přáslavicemi. Tento výborný zápas symbolizoval rapidní vývoj celé české rugby league, který byl kvidění za posledních 18 měsíců. Rozhodujícím momentem strhujícího konce zápasu (přestože v poločase Beroun zdánlivě snadno kontroloval vedení 18-6) se stala proměněná penalta, ze snadné pozice prokopnutá berounským kapitánem a trenérem v jedné osobě Michalem Priputenem.

Tým Berouna, který se skládá z mladých hráčů, ale v českých podmínkách již veteránů rugby league, začal hru útočným stylem pod vedením Jana Bubna, který chytře přihrával míče, hledal a nacházel díry v obranné linii větších a těžších hráčů Přáslavic. Výsledkem byly položené „čtyřky“ Martina Černohorského a Jakuba Hrbáče a ještě jedna samotného Honzy Bubna.

Záměrem Přáslavic naopak bylo proklestit cestu ke skóre silou, což také vedlo kprvnímu položení Svatopluka Vláčila ve čtvrtině zápasu. Bohužel ale také k mnoha zahozeným příležitostem, které bývaly mohly být proměněny, kdyby se míč držel více „ve vzduchu“. Takto byl pokaždé pouze předán po šesté skládce Berounu, který urputně svoje brankoviště bránil a byl také schopen breakem skórovat a zajistit si zdánlivě pohodlné vedení 24-6.

Ve druhém poločase hrál tým Přáslavic chytřeji, expanzivně a více do stran, a byl také odměněn čtyřmi výbornými týmovými položeními. Dva znich zaznamenal bleskurychlý Zdeněk Zahrada.

Nicméně Berounu, který bodově druhý poločas prohrál a byl bez rezerv na lavičce, se vždy povedlo zachovat vedení díky inteligentnímu stylu rugby league, vždy zakončujíc „sety“ smysluplně a bez chyb. Priputen vedl útok, Michal Hora poskytl mnoho inspirace svým „silovým“ během a David Dolák pokračoval vprověřování přáslavické obrany svojí inteligentní hrou, přesností v přihrávkách, kličkami a falešnými náznaky.

Přáslavice až do svého zranění v druhém poločase táhl v útoku Josef Kučera, hráč roku 2009. Vláďa Blažek a Martin Giel byli v neustálé podpoře Vláčilovi, Kučerovi a kapitánlm týmu Tomáši Kurkovi a Láďovi Novákovi.

Komentáře nejsou povoleny.