2011 Vítěz Pardubice Jets

2011 Vítěz Pardubice Jets (základní část i Velké Finále)

Mistři 2011 - Jets Pardubice

 Zdroj: rugbyleague.cz

Pardubice Jets se staly třetím vítězem CZRLA šampionátu a vyhráli tak trofej, která znamená jediné, vedení ligy po tolika letech. Přestože Lokomotiva Beroun má stále jeden zápas před sebou proti Prague Vikings tento týden, tým z Berounu nemůže dostihnout Jets ani výhrou v sobotu. Pardubice si zajistili titul se zarputilou výhrou nad rychle finišujícími Vikings před svým domácím publikem ve své poslední regulérní hře sezóny. Jets, trénovaní Mirkem Horáčkem a vedeni kapitánem Victorem Leeuwem ukončili sezónu s pěti výhrami z šesti stejně tak jako se stali prvními mezi českými týmy během mezinárodního 9s turnaje v Pardubicích během prodlouženého velikonočního víkendu.

Naproti rozvoji české domácí rugby league se poprvé bude konat velké finále mezi týmy v čele tabulky a šampionátu jakmile skončí regulérní kola sezóny tento víkend.

Favorit Jets Lukáš Böhm byl tento den nadšený z výhry. Ve své první sezóně rugby league ukázal rychlý postup a prohlásil o výhře : „Je to skvělé, že Pardubice vyhráli titul a pořádně to dnes oslavíme. Těšíme se na další zápas proti Berounu, abychom dokázali že jsme nejlepší tým šampionátu 2011.

Další náznak vývoje české rugby league je že pardubické domácí finále bylo doplněno zápasy v tag rugby league mezi základními školami. Utkaly se spolu tři místní juniorské týmy a pořádí skončilo následovně : první místo si zajistili Opatovice s dvěma výhrami ze třech zápasů, druhé místo získala Horní Jelení a třetí místo pro juniorský tým Pardubic.

Pardubice Jets: 42 (Zemánek 5, Mabunda, Nedomlel, Pecina, Leeuw trye; Chikamnvi 2, Leeuw 1 góly)

Lokomotiva Beroun: 18 (Šmotek 2, Černohorský, Dražka trye; Černohorský 1 góly)

Komentáře nejsou povoleny.