Proč hrát rugby league?

Proč hrát rugby league?

Zdroj: vrchlabi.rugbyleague.cz

Položili jste si někdy otázku proč bych měl vůbec hrát rugby league, nebo co my vidíme na rugby league?

Parta
V utkání musí hráč podporovat hráče, hecovat se v kabině, držet se nad vodou, pokud se zápas nedaří. V málokterém sportu vzniká tak pevné přátelství jako v rugby.

Respekt
Rugby League se odjakživa hraje v duchu fair play. I když si hráči na hřišti nic nedarují, chovají k sobě respekt a úctu. To samé platí u rozhodčího. Nestane se tedy, že hráč křičí na rozhodčího, jako ve fotbalu.

Hra pro každého
Většina čechů si myslí, že na rugby musíte měřit 2 metry, zvedat 200kg na bench press a mít stovku pod 11s společně s černým páskem z karate. Tak to ale není, v rugby se hodí každý typ postavy. Pilíři bývají největší hráči z týmu a běhají většinou jenom rovně “dělají metry”. Druhořadníci jsou většinou vysocí a svalnatí chlapi. Útokovky, centři a křídla jsou většinou hubení, ale rychlí a mrštní.

Atraktivita
Mistrovství světa v rugby je po olympiádě a mistrovství světa ve fotbalu třetí největší sportovní událostí na světě. I ve Vrchlabí chodí na utkání více diváků než na fotbal, což je vzhledem k úrovni českého rugby league fantastické.

Ideální pro výchovu dětí
Rugby je nejrozšířenější studentský a univerzitní sport v Británii. Aby ne, když rugby vychovává hráče k tvrdosti, odolnosti, týmové hře, rozhodnosti a učí nést odpovědnost za svoje jednání.

Finančně nenáročný sport
Na rozdíl od fotbalu, golfu nebo hokeje vám k tréninku a zápasu stačí kopačky a chránič na zuby.

Rychlá hra
Rugby League je jednou z nejrychlejších her. Míč se přesouvá po hřišti vysokým tempem.

Kontaktní ale čestná hra
Rugby League je vysoce kontaktní hra, plná soubojů muže proti muži, které je ale řízeno “čestným kodexem”. Žádný hráč se nesníží k podražení nohou, nebo k simulaci. Po faulu je zvykem se protihráči omluvit. Hráči mají obrovskou psychickou odolnost.

Rugby League je komplexní hra
V žádném jiném sportu se nesetkáte s tak komplexní hrou, jako je rugby. Potřebujete sílu k prořážení, mrštstnost k překonání soupeře, vytrvalost. Míč můžete nosit, přihrávat i kopat. Rugby League hraje 13 hráčů na hřišti a každý hráč závisí na činnosti ostatních.

Třetí poločasy
V jakém jiném sportu si po zápasu sednou soupeři nad skleničkou a řeší hru?

Komentáře nejsou povoleny.